20 maja 2016 r. odbył się finał XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. „Mama, tata i ja” w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, w Spodkach przy ul. św. Rocha 14.

Głównym założeniem Festiwalu było muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań  i zdolności dzieci w wieku przedszkolnym. Z uwagi na to, że muzyka jest istotnym elementem w rozwoju młodego człowieka, organizacja Festiwalu wnosi do świata dziecięcego nowe przeżycia estetyczne wynikające ze spotkania z piosenką. Powiat Suwalski na Festiwalu godnie reprezentowały następujące osoby:

1. Amelia Niedźwiecka – Zespół Nauczania Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Słobódce.

2. Hanna Adamczewska - Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Starym Folwarku.

Jury po przesłuchaniu 43 piosenek festiwalowych, które zaprezentowało 60 wykonawców postanowiło przyznać Hannie Adamczewskiej III miejsce ww. Festiwalu.

Składamy Hani Adamczewskiej serdeczne gratulacje oraz wyrażamy ogromną wdzięczność za promocję Powiatu Suwalskiego i życzymy dalszych sukcesów na polu krzewienia kultury muzycznej.

Dyplom Hanny Adamczewskiej za III miejsce

Występ Hani Adamczewskiej