Uroczysta gala finałowa XI edycji konkursu filmowego  ph. ,,Prosto ze szkoły’’ odbyła się 6 czerwca o godzinie 10.00 w Cinema Lumiere w Suwałkach, w której uczestniczył Witold Kowalewski Starosta Suwalski.

Celem konkursu było między innymi kreowanie pozytywnych wzorców społecznych, promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie zasad bezpiecznych zachowań oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych powiatu suwalskiego i Miasta Suwałk. Uczniowie przygotowali materiał filmowy trwający maksymalnie 2 minuty przedstawiający sytuację w obszarze bezpieczeństwa uzupełniony odpowiednim hasłem lub poradą. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 29 filmów. Komisja postanowiła nagrodzić nw. osoby biorące udział w konkursie:

w kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce - Albert Rybak, SP nr 2 Suwałki, kl. IV film „Bądźmy aktywni i realizujmy swoje pasje”

II miejsce - Filip Boratyński, SP nr 2 Suwałki, kl.  VI, film: „Bezpieczeństwo w sieci”

III miejsce - Wiktoria Czarnialis, SP nr 5 Suwałki, kl. IV, film: „Włącz życie”

Wyróżnienie - Łukasz Wawrzynowicz SP nr 2 Suwałki, kl. VI, film: Bądź bezpieczny sieci,

Aleksandra Godlewska - SP nr 5 Suwałki, kl. VII, film: „Pierwszy raz? Przecież nic się nie stanie.”, Kamila Gudanowska - SP nr 2 w Suwałkach, kl. V, film: „Ruszaj w las, zamiast tracić przed kompem czas”, Kornelia Poźniak - SP nr 2 w Suwałkach, kl. VI, film: Uzależnienia to zagrożenia”, Adrian Hanc - SP nr 2 w Suwałkach, kl. VII, film: „Bezpieczny Internet” oraz Mateusz Luty - SP nr 2 Suwałki, kl. VI, film: „Tajemniczy nieznajomy”.

w kategorii szkoła ponadpodstawowa:

I miejsce - Agnieszka Cieślukowska III LO Suwałki, film: „Combattez”

II miejsce - Amelia Boborowska II LO Suwałki, film: „Głos”

III miejsce - Łukasz Kotowski Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach

film: „Idź i jedź bezpiecznie”

wyróżnienia: Alan Ołowniuk II LO Suwałki, film: „Zakupy” oraz Patryk Barszczewski III LO Suwałki, film: „Wybór”.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorem konkursu była Komenda Miejska Policji w Suwałkach, a fundatorem nagród między innymi Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Zdjęcia: KMP w Suwałkach