28 kwietnia 2016 roku o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady XIV sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji.
Po otwarciu obrad i powitaniu wszystkich zebranych Przewodniczący Rady przystąpił do części oficjalnej obrad sesji i razem ze Starostą Szczepanem Ołdakowskim złożyli podziękowania odchodzącemu na emeryturę Józefowi Hańczukowi – Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Suwałkach za długoletnią i efektywną współpracę podczas jego pracy w weterynarii.
Podziękowania za dobrą współpracę oraz promowanie sportu w środowisku wiejskim na terenie powiatu suwalskiego otrzymał także Henryk Krzesicki dotychczasowy Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Suwałkach, który postanowił zakończyć pracę na tym stanowisku.
Następnie Przewodniczący Rady przystąpił do realizacji porządku obrad sesji. Radni przyjęli jednogłośnie zaproponowany porządek obrad i przystąpili do jego realizacji. Rada przyjęła protokół z obrad XIII Sesji Rady Powiatu oraz sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.
Realizując przyjęty porządek obrad, Rada Powiatu podjęła uchwały:
  1. w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2016 rok,
  2. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2016 – 2025.
  3. Podjęte uchwały dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Suwałkach.
Rada zapoznała się także ze:
  1.  sprawozdaniem z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach za 2015 rok,
  2.  sprawozdaniem za rok 2015 z pracy merytorycznej Domu Dziecka w Pawłówce,
  3. sprawozdaniem z działalności Zarządu Dróg Powiatowych w Suwałkach za 2015 r.,
  4. sprawozdaniem z działalności Ośrodka Wsparcia w Lipniaku za rok 2015,
  5. sprawozdaniem z działalności Zakładu Aktywności Zawodowej SOWA w Lipniaku za rok 2015,
  6. sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach w roku 2015,
  7. wykazem potrzeb na rok 2017 w zakresie pomocy społecznej,
  8. oceną zasobów pomocy społecznej w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej,
  9. sprawozdaniem z realizacji Programu współpracy Powiatu Suwalskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innym podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2015.
Sprawozdania zostały przyjęte bez uwag.

Rozpoczęcie obrad przez Przewodniczącego Rady

Józef Hańczuk – Powiatowy Lekarz Weterynarii

Henryk Krzesicki - Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Suwałkach

- Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia