22 czerwca 2016 roku o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady XVI sesji Rady Powiatu w Suwałkach V kadencji. Przewodniczący Rady dokonał otwarcia obrad, witając przybyłych gości, radnych oraz przedstawił porządek obrad, który Radni przyjęli jednogłośnie.

Po stwierdzeniu quorum oraz jednogłośnym przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji oraz sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym Radni przystąpili do rozpatrywania projektów uchwał.

W porządku obrad XVI Sesji Rady Powiatu najważniejszym punktem był punkt związany z odwołaniem obecnej Skarbnik Powiatu – Pani Elżbiety Olejnik z powodu jej przejścia na emeryturę. Na stanowisko Skarbnika Powiatu Rada powołała w drodze uchwały Panią Ewę Kamińską, która do tej pory pełniła funkcję Głównego Księgowego oraz Naczelnika Wydziału Finansowo - Budżetowego.

Ten moment stał się chwilą podziękowań, wspomnień i pochwał dla odchodzącej na emeryturę Skarbnik Powiatu Pani Elżbiety Olejnik, która pełniła tę funkcję nieprzerwanie od dnia powołania na stanowisko tj. 17 grudnia 1998 r. wspomagając swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc i realizując kolejne budżety, nadzorując pracę. Wydziału Finansowo – Budżetowego i kontrasygnując zobowiązania finansowe zaciągane przez powiat.

Starosta Szczepan Ołdakowski w imieniu Zarządu Powiatu w Suwałkach podziękował Pani Elżbiecie Olejnik za lata wzorowej, owocnej i konstruktywnej współpracy oraz stanie na straży budżetu i finansów Powiatu.

Podziękowanie Pani Elżbiecie Olejnik złożył także w imieniu Rady Powiatu w Suwałkach Przewodniczący Rady Grzegorz Mackiewicz, który co prawda krótko współpracował z Panią Skarbnik, nie mniej jednak był to okres dobrej i obfitującej w konkrety współpracy.

Przewodniczący Rady Powiatu kilku poprzednich kadencji – Pan Sławomir Małachowski, który tak, jak kilku innych radnych współpracował z Pani Skarbnik przez kilkanaście lat, tj. od czasu powstania powiatu również wyraził uznanie dla jej pracy, podkreślił fakt, że radni zawsze mogli liczyć na Jej pomoc i merytoryczne wsparcie.

Swoje uznanie i podziękowanie, dla odchodzącej Pani Skarbnik, zebrani wyrazili gromkimi oklaskami.

W imieniu Zarządu Powiatu oraz Rady Powiatu Starosta Szczepan Ołdakowski, Wicestarosta Witold Kowalewski, Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Mackiewicz oraz Członek Zarządu Powiatu Sławomir Małachowski przekazali Pani Elżbiecie Olejnik specjalnie przygotowany na tę okoliczność pamiątkowy grawerton, album książkowy oraz kosz z kwiatami.

Skarbnik Powiatu – Pani Elżbieta Olejnik ze wzruszeniem podziękowała Panom Starostom, Zarządowi Powiatu, Przewodniczącemu Rady Powiatu, Radnym, kierownikom podległych jednostek organizacyjnych, naczelnikom wydziałów oraz wszystkim współpracownikom za życzliwą współpracę na tak trudnym odcinku pracy jakim jest gospodarka finansowa powiatu.

Nowa Pani Skarbnik również przyjęła gratulacje i kwiaty oraz zapewniła zgromadzonych o swoim zaangażowaniu w pracę, która do łatwych należeć nie będzie, gdyż poprzedniczka postawiła bardzo wysoka poprzeczkę.

Pani Ewie Kamińskiej - Nowej Pani Skarbnik życzymy powodzenia i sprostania nowych wyzwań i obowiązków.