Zapraszamy lokalnych (polskich) wytwórców pamiątek turystycznych z powiatu suwalskiego i Suwalszczyzny do udziału w nowym konkursie pn. „Pamiątka z Polski – Polish Souvenirs”.
Konkurs organizowany jest po raz pierwszy. Jego organizatorem jest redakcja gazety turystycznej TTG Polska Sp. z o.o. w Warszawie.

Konkurs ten będzie towarzyszył Targom Polskiego Produktu Turystycznego, które odbędą się w Krakowie, w dniach 5-6 października 2024 r. Targi objęte są honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Termin zgłoszenia pamiątek (prac) na konkurs przez ich wytwórców i przesyłania ich do Organizatora – do 10 września 2024 r.

Prace należy przesyłać na adres:
TTG Polska
KONKURS PAMIĄTEK TURYSTYCZNYCH – PAMIĄTKA Z POLSKI
ul. Kopernika 30, 00-336 Warszawa

Prace (pamiątki) trzeba też zgłosić on-line.

Regulamin konkursu.
Dodatkowych informacji można uzyskać poprzez e-mail: konkurs@polishsouvenirs.org

Idea konkursu (informacje Organizatora):

Pamiątki turystyczne pełnią kluczową rolę w promowaniu turystyki kulturowej, umacniając pozytywny wizerunek kraju. Zakupy stanowią ważny element podróży, będąc aktywnością, bez której doświadczenie podróży nie może być pełne.
Pamiątki:
- pomagają w narracji każdego regionu i przywołują turystów do przypomnienia sobie historii danego miejsca;
- pozwalają odzwierciedlać najbardziej podstawowe cechy kulturowe produktu turystycznego, miasta, gminy czy osady, pokazując charakterystyczne i niezastąpione cechy.
Różnorodność branży pamiątkarskiej pozwala na zaproszenie do konkursu polskich producentów szerokiej gamy produktów, poczynając od sztuki, wydawnictw, ceramiki po tekstylia, rękodzieło, biżuterię, gadżety, kosmetyki, gastronomię czy zabawki.
Zwycięzcy konkursu otrzymają certyfikat jakości, który da kupującym gwarancję wysokiej klasy produktu, odróżniający ich pamiątkę od wszechobecnej tandety.
Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane podczas Targów Polskiego Produktu Turystycznego w Krakowie (5 - 6.10.2024) oraz promowane będą na stałej wystawie w Warszawie.