W dniu 27 lipca 2024 r. w Parku Konstytucji 3 Maja odbył się Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku - coroczna impreza promująca tradycje ludowe wielokulturowej Suwalszczyzny i pogranicza. Oficjalnego otwarcia Jarmarku Folkloru dokonali: Witold Kowalewski Starosta Suwalski, Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk i Ignacy Ołów Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Jarmark rozpoczął się od prezentacji laureatów 58. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą i Festiwalu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej.  Kolejnym punktem programu był przegląd Tradycyjnego Folkloru Muzycznego Suwalszczyzny, na zakończenie wystąpiła kapela Przeroślaki z Przerośli. Podczas Jarmarku nie zabrakło sztuki ludowej, rękodzieła oraz przysmaków miejscowej kuchni.

Po przesłuchaniu i obejrzeniu w przeglądzie konkursowym 8 zespołów śpiewaczych, 10 solistów śpiewaków, 1 zespołu w kategorii Mistrz – Uczeń oraz 1 gawędziarki – jury podjęło następujące ustalenia:
na przyszłoroczny 59. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą jako reprezentant Powiatu Suwalskiego w kategorii Mistrz – Uczeń:
•    Beata Szyszko-Anzulewicz z Zespołem „Szeszupiaki” z Rutki-Tartak.
Jury sugeruje, aby na pozostałych festiwalach makroregionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, a szczególnie na Festiwalu „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej Suwalszczyznę w roku 2025 reprezentował w kategorii zespołów śpiewaczych:
•    Zespół Śpiewaczy „Wigranie” ze Starego Folwarku.

W imieniu organizatorów oraz gości Przeglądu i Jarmarku składamy piękne podziękowania wszystkim występującym, a serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!!!

Głównym organizatorem imprezy było Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach.